31 Ağustos 2016 Çarşamba

ÖZEL ÖZDERYA KOLEJİ GİRİŞ SINAVI 24 MART 2012 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

Okulun 4, 5, 6 ve 7. Sınıflarında okuyacak olan öğrencileri belirlemek için 24 Mart 2012 Cumartesi günü “Özderya Kolejine Giriş Sınavı” yapılacağı öğrenilmiştir.

15 Mart 2012 Perşembe 16:48
Bu haber 3245 kez okundu
ÖZEL ÖZDERYA KOLEJİ GİRİŞ SINAVI  24 MART 2012 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK
okyanushaber -->
  

 Okulun 4, 5, 6 ve 7. Sınıflarında okuyacak olan öğrencileri belirlemek için 24 Mart 2012 Cumartesi günü “Özderya Kolejine Giriş Sınavı” yapılacağı öğrenilmiştir.

 

 Konuyla ilgili bilgi aldığımız Okul Müdürü M. Fatih Erdoğan; “ Özel Özderya Koleji geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı hayata hazırlamaya devam ediyor. 1993 Yılında kurulan Özderya Koleji, özde mütevazı ama aslında yaptıkları hiç de küçümsenmeyecek bir okul. 24 Mart 2012 Cumartesi günü okulumuzun 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflarında okuyacak olan öğrencileri belirlemek için ‘Özderya Kolejine Giriş Sınavı’ yapılacaktır. Yapılacak olan sınav ücretsizdir. Sınava girmek isteyen sevgili öğrencilerimizin bizzat okula giderek yahut  ‘www.deryakoleji.com.’ internet sitesinden sınav kaydını yaptırmaları gerekiyor. Bu konuda okulun 0344 235 20 45 – 46 nolu telefonlarından bilgi alınabilir.

 

 20. Yılını kutlama hazırlıklarına başlayan Özel Özderya Kolejinde; 24 dersliğin yanı sıra spor salonları, kütüphane, müzik dersliği, bilgisayar ve fen bilgisi laboratuarları, görsel sanatlar atölyesi, kantin, yemekhane ve gösteri salonları bulunmaktadır. Geniş bir bahçe içerisinde futbol, basketbol ve voleybol sahalarından oluşan spor kompleksi bulunmaktadır. Bünyesinde bir anaokulu ve İlköğretim okulunun tüm sınıflarından iki şube bulunmaktadır. Sınıflardaki öğrenci sayıları 24 kişidir.

 

 Özel Özderya Kolejinde tam gün eğitim - öğretim yapılmaktadır. Öğrencilere günde sekiz saat olmak üzere haftada toplam 40 saat ders verilmektedir. Talim Terbiye Kurulunun belirlediği İlköğretim Okulu haftalık 30 saatlik ders programına ek olarak haftada 10 saat daha ders işlenmektedir. Birinci kademede ek derslerin 6 saati İngilizceye, 4 saati ise Öğretmenlerimizin gerek gördüğü derslere, ikinci kademede ise SBS ye kaynaklık yapan Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerine eklenmektedir.

 

 Akademik başarıda her zaman bir numara olan Özel Özderya, akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile proje ve olimpiyat çalışmalarında da 20 yıldan beri “İlimizin Eğitim Güneşi” olmuştur. Bu sene Adana da yapılacak olan ‘Bu benim eserim’ isimli proje yarışmasında Okulumuza ait 6 adet Matematik Projesi yarışacaktır. Kadromuzda 2 İdareci, 1 rehber öğretmen, 1 anasınıfı, 8 Sınıf ve 20 branş öğretmeni olmak üzere toplam 32 öğretmen ve 12 yardımcı personel görev yapmaktadır.

 

 ‘Biz farklıyız çünkü hedeflerimiz var’ diyen Okul Müdürü Erdoğan; Bizim hedefimizdeki birinci unsur daima insandır. İnsana hizmettir. Bu yüzden öğrencilerimizin fert olarak iyi yetişmelerini sağlayacak oluşumlar ortaya koyuyoruz. Öğrencilerimizin bilimsel anlamda yetişmesi olmazsa olmazlarımızdandır. Bunun için haftalık kazanım sınavlarıyla o hafta işlenen konuların öğrencilerimiz tarafından kavranıp kavranmadığını ve aylık kazanım sınavları ile de geride bırakılan her ayın değerlendirmelerini yapıyoruz. Sonuçlara bağlı olarak etüt ve öğrenciyle birebir çalışmalarla eksiklikleri telafi ediyoruz” diyor.

 

 ÖĞRENCİLERE TABLET BİLGİSAYAR VE BURS VERİLECEK

 

 Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Okul Kurucusu Alişan TÜRKÖNER ise; “Okulumuzu gerek geçmişteki kazanımlarımızla gerekse gelecekteki hedeflerimizle Kahramanmaraş’ın bir numaralı okulu yapmaya çalışıyoruz. Bu sebeple önümüzdeki eğitim döneminde 5, 6, 7 ve 8. sınıfta okuyacak öğrencilerimizin tamamına Tablet Bilgisayar hediye etme kararı aldık. Seneye okulumuzda Bilgisayarlı eğitim başlayacak. Ayrıca Kahramanmaraş da müstesna bir yere sahip olan Özel Özderya İlköğretim okulunda okumak isteyen öğrencilerimize 24 Mart 2012 Cumartesi günü okul binasında yapılacak olan  ‘Okula Giriş Sınavı’ sonucunda 4, 5, 6 ve 7 inci sınıflarda okuyan onlarca öğrencimize çeşitli oranlarda burs verilecektir. Kendilerini şimdiden kutluyorum, bu sınava mutlaka girmelerini öneriyorum” diyor.         

Anahtar Kelimeler: ÖZEL ÖZDERYA KOLEJİ

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

okyanus -->

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV